#1 2009-11-29 10:54:07

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Ciekawostki o New Moon

• O rolę włoskiej wampirzycy Jane ubiegała się Vanessa Hudgens. Inną kandydatką była Lindsay Lohan. Agent aktorki wyznał iż jest ona "Zafascynowana książkami Stephenie Meyer". Ostatecznie rola przypadła dla Dakoty Fanning

• Każdy z aktorów wcielających się w członków sfory musiał udowodnić swoje indiańskie pochodzenie autentyczną dokumentacją.

• Jamie Campbell Bower, który wciela się w Kajusza Volturii był brany pod uwagę do roli Edwarda w Zmierzch.

• Początkowo zdjęcia we Włoszech miały odbywać się w tej samej miejscowości, która była użyta w książce - Volterra. Jednakże producenci filmu zdecydowali się na Montepulciano (Włochy), ze względu na krajobrazy i piękniejsze miasto. To właśnie tam jest usytuowane filmowe miasto Volturi.

• Catherine Hardwicke, która wyreżyserowała pierwszą część popularnej książkowej serii - Zmierzch, miała pozostać na tym stanowisku, gdy Summit Entertainment oficjalnie zapowiedziało produkcję kontynuacji - Księżyc w nowiu. Z powodu różnic zdań studio postanowiło się jednak z nią rozstać. Hardwicke stwierdziła, że potrzebuje więcej czasu na nakręcenie kolejnej części i nie poparła decyzji Summit o wypuszczeniu filmu najpóźniej na początku 2010 roku. Negocjacje trwały dwa tygodnie, ale ostatecznie zastąpiono reżyserkę Chrisem Weitzem.

• Po tym jak posadę reżysera objął Chris Weitz autorka powieści Stephenie Meyer potwierdziła iż Taylor Lautner ponownie wcieli się w rolę Jacoba. Producenci nie byli jednak przekonani iż aktor jest wystarczająco wysportowany aby zagrać wilkołaka. W ramach przygotowań Lautner przybrał 12 kg masy mięśniowej.

• Noot Seear (Heidi ) była malowana na biało, mimo tego, że nie opalała się 2 miesiące

• Aktorzy, którzy grali członków sfory, musieli przejść przez specjalne szkolenie, by nabrać muskulatury i wzmocnić między sobą więzi.

• Aktorka Brenna Roth, w ramach "praktycznego" żartu na planie filmowym, podarowała aktorowi Robertowi Pattinsonowi buteleczkę samoopalacza i szczotkę do włosów.

• Podczas kręcenia sceny z urodzin Belli Jackson Rathbone (Jasper) tak bardzo wczuł się w rolę, że Peter Facinelli (Carlisle) i Kellan Lutz (Emmet) musieli go przytrzymywać. Podczas jednego z dubli przewrócił on Elizabeth Reaser (Esme).

• Chris Weitz zrezygnował z reżyserowania sequelu Złoty kompas, gdyż zdjęcia pokrywały się ze zdjęciami Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu.

/www.vampiresdaily.com/


ciekawostek odsłona druga:

1. Ukryte wilki.
"Rozglądajcie się za odwróconym do góry nogami grawerowanym wizerunkiem wilka w scenie w której Carlise spala swój sprzęt pierwszej pomocy; na koszulce Jacoba, gdy ten spotyka Belle na szkolnym parkingu po raz pierwszy; na amulecie łapacza snów, który jej daje."

2. Wampirza muzyka w windzie.
"Gdy Edward, Bella i Alice wchodzą do windy aby dostać się do siedziby Volturi, w tle słychać muzykę Straussa "Zemsta nietoperza".


3. Bagaż emocjonalny ?
"Gdy Bella szuka łąki, na którą kiedyś zaprowadził ją Edward, do swojego plecaka dopięty ma złoty kompas - część mojego bagażu!"

4. Szybki zalotnik.
"Zrobiliśmy małą sztuczkę, podczas sceny w której Edward wychodzi z ciężarówki Belli aby z nią porozmawiać. Chcieliśmy pokazać Edwarda poruszającego się z nieprawdopodobną szybkością, więc postawiliśmy Roba zaraz obok kamery, a jego dublera umieściliśmy w samochodzie. Gdy Edward wysiadł z auta, tak naprawdę był to dubler. Potem Edward wyszedł zza kamery i wyglądało to jakby poruszał się dużo szybciej niż człowiek."

5. Poszukaj odpowiedzi
"I ostatnie, ale nie najmniej ważne: jeśli chcecie dowiedzieć się co Jacob mówi tuż przed prawie-pocałowaniem Belli, zapytajcie Quileute! Wejdźcie na stronę www.quileutenation.org . Mogę wam jedynie powiedzieć, że mówi Kwop kilawtley"

6. Wieża zła.
"Możecie zobaczyć wieżę Volturii oraz biesiadników z festiwalu San Marco ubranych w czerwone szaty na okładce książki Belli "Romeo i Julia" podczas gdy ta budzi się w swoim pokoju."

7. Miejmy nadzieję, że to było wynajęte..
"Podczas walki wilków, celowo przewróciliśmy kamerę gdy wilki się do niej zbliżały ; można także usłyszeć walenie w mikrofon, tak jakby na planie znajdowało się prawdziwe zwierzę, które przebiegło i wywróciło kamerę."

8. Kultura Quileutów.
"Gdy przygotowywaliśmy się do wizualizacji domów Jacoba i Emily, nasz scenograf David Brisbin wraz ze swoim zespołem odwiedził puszczę La Push i spotkał się osobiście z Radą Plemienia. Podczas ich pobytu w puszczy, młoda dziewczyna pochodząca z tego plemienia, podarowała Davidowi swój pierwszy, własnoręcznie zrobiony bębenek (taki jest zwyczaj Quileutów). Żeby okazać nasze uznanie, zdecydowaliśmy umieścić bębenek w scenach - pojawia się on tuż przy wejściu do domu Emily, oraz przy pierwszym pojawieniu się Belli. Także rzecz, która Embry i Jared dają, gdy zeskakują z furgonetki Belli, jest wykonana przez dziecko z plemienia."

9. Romantyczne znikanie księżyca.
"Powód, dla którego fazy księżyca 'cofają się' aby ujawnić tytuł jest taki, że jest to poprawne naukowo ! Brałem udział w seminarium z astrofizyki z astronomem Neil DeGrasse Tyson'em, który narzekał na filmy, w których jest to pokazane źle. "

10. To włoski!
"W komorze Volturii, Aro mówi po włosku - ‘La Tua Cantante’. Nie powinno to sprawiać kłopotów, tym którzy przeczytali książkę - wspomina o tym, że Bella jest śpiewaczką (piosenkarką) Edwarda, której krew przemawia do niego mocniej, niż cokolwiek innego. Później, gdy Bella mówi, że on nie ma pojęcia o duszy Edwarda, Aro powtarza - ‘Fore … ne il vostro l’uno o altro’ — "Może...ani o twojej także"**"




*Komu nie chce się szukać powiem, że znaczy to "Zostań ze mną na zawsze".
** Z tego co pamiętam, w książce te słowa po włosku były napisane trochę inaczej. Nie wiem, ja w każdym razie nie pamiętam. Jeśli się Wam chce to sprawdźcie, ja potem poprawię
***Jeśli znajdziecie jakieś bijące po oczach błędy w tłumaczeniu, piszcie w komentarzach (; Niestety nie miałam okazji oglądać jeszcze filmu, stąd tłumaczyłam na tzw. czuja


Źródło: Entertainment Weekly / tłumaczenie: vampiresdaily.com


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie vhs warszawa