#1 2009-01-22 14:25:47

Morticia de Enfer

Starszy Vampir

9975081
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 76
Punktów :   

Wampiry w oczach ludzi

Według wierzeń ludzi wampir to zmarły wstający z grobu i wysysający krew śpiących ludzi.Wampirem mógł zostać samobójca, zbrodniarz, człowiek wyklęty, kacerz, dziecko zmarłe przed chrztem itd.

Ludzie wyobrażają sobie wampiry jako chude,wysokie osoby o bladej cerze, czerwonych ustach,ostrych zębach i oczach o niezwykłym blasku (czasami czerwonych).Według nich wampiry obdarzone są niezwykłą siłą i zręcznością.

Inne właściwości wampirów oraz ich obyczaje przypisane im przez ludzi to:
-nocny tryb życia
-odżywianie się wyłącznie krwią
-przesypianie dnia w trumnie (często w starej kaplicy; wampir nie ulega procesom starzenia ani rozkładowi)
-zimne ciało
-niezdrowy oddech (lub jego brak)
-możliwość zmiany postaci (w nietoperza, psa lub wilka; zwierzęta te przedstawione są często jako towarzysze wampira)
-umiejętność przechodzenia przez ściany
-zdolności telepatyczne
-hipnotyzowanie ludzi i zwierząt.

Ludzie bronią się przed wampirami różnymi dziwnymi metodami.Sądzą,że wampiry odstraszy m.in:
-czosnek
-woda święcona i inne święte rzeczy
-osikowe,zaostrzone kołki
-srebro.

Jak myślicie ile z tego jest prawdą??

Offline

 

#2 2009-01-22 16:21:57

Valerie Cole

Fast Food

Re: Wampiry w oczach ludzi

Cóż... Po świecie krążą różne mity, plotki i legendy... Jedne mówią o wampirach, czyli o ludziach złych, odrzuconych przez Boga, którzy po śmierci nie mogąc trafić do nieba zostają na ziemi... W średniowiecznej Europie (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) wierzono, że wampirem po śmierci zostaje ten, kto nie jest pochowany na poświęconej ziemi... Inne znowu propagują wampira, jako nieśmiertelnego człowieka o nadludzkich zdolnościach, żywiącego się krwią ludzką. Ciekawy jest też mit (???), jakoby wampir, jako "nocny łowca" nie mógł funkcjonować w dzień...
Czy wampira powstrzyma osinowy kołek, tudzież czosnek lub woda święcona?? Nie wiem, bo żadnego dotąd nie spotkałam Świeżo po lekturze hasła "wampir" w Wikipedii stwierdzam, że zależałoby to w dużej mierze od tego kim lub czym ta istota naprawdę jest...

 

#3 2009-02-06 07:51:14

Aeris

Vampir

7357038
Skąd: Piekło ^_-
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 61
Punktów :   

Re: Wampiry w oczach ludzi

Wiele z teorii na tema wampirów, moim zdaniem jest mocno przesadzonych. Samo wpisywanie hasła na Wikipedii też nie za wiele da, a czasami nawet wprowadzi zamęt.

Najpewniejszymi źródłami byłyby pewnie jakieś książki z mitami i legendami czy coś w tym stylu, chociaż nie neguję wyszukiwania w Internecie, bo większość z zawartych tam informacji pochodzi właśnie z owych książek.

Trzeba by było odpowiednią selekcję tych informacji przeprowadzić, ale to już... nie w naszych kompetencjach, choć może kiedyś Internet będzie jedynym prawdziwym źródłem informacji. Po selekcji oczywiście. Ale to może... ^^


" .. Biorę to powoli, karmiąc mój ogień, tasuję karty Twojej gry. Właśnie w tym czasie, we właściwym miejscu, niespodziewanie zagram moim asem .. "

Wiecznie Ponura ze Skłonnościami do Marudzenia, Aeris Gainsborough.

Offline

 

#4 2009-02-22 17:53:22

Aachenre Neferkare

Vampir

Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wampiry w oczach ludzi

Jako, że interesują mnie mity i legendy dodam coś od siebie.

Istnieje teoria, którą wykorzystał i rozpowszechnił system RPG Wampire: The Masquerade (kto grał, ten wie), że wampiry to dzieci pierwszego w dziejach ludzkości mordercy, czyli Kaina.

Gdy tysiące lat temu Kain zabił swego brata, Abla Bóg rozgniewał się za niewinnie przelaną krew. Rzucił na Kaina klątwę wiecznego pożądania krwi (która do dzisiaj cechuje jego dzieci) i wygnał sprzed swego oblicza. Błąkającego się Kaina, który cierpiał żyjąc jak padlinożerca odnalazł Szatan. Obdarzył go straszliwymi mocami, dzięki którym mógł wreszcie zaspokoić swoje pragnienie krwi, czyli nadludzką szybkością i siłą. Mroczne dary Szatana spowodowały jednak, że Kain nie mógł stąpać w świetle dnia. Święte światło stwórcy spaliłoby na popiół jego przesiąknięte złem ciało.
Kain powrócił i założył Pierwsze Miasto, zwane Enkil lub tez Enoch. Został tam królem i stworzył tak zwane Drugie Pokolenie, czyli trzech osobników podobnych sobie. Pierwsze wampiry. One stworzyły następne, Trzecie Pokolenie. Dopiero, gdy wampirza rasa zaczęła się rozrastać Kain odkrył prawdę, do tej pory skrzętnie przed nim skrywaną, o tym czym są jego dzieci. Zakazał dalszego tworzenia wampirów, lecz jego polecenie nie było respektowane.
Tak wielka liczba Przeklętych nie mogła jednak zostać w cieniu. Bóg zobaczył co dzieje się w Pierwszym Mieście i wpadł w furię widząc, że Kain ośmielił się powrócić z wygnania. Zesłał Potop i zniszczył Pierwsze Miasto razem z większą częścią mieszkańców.
Kain ponownie udał się na wygnanie, z którego już nigdy nie powrócił zostawiając tylko surowy zakaz dalszego tworzenia potomków. Zakaz nie był jednak respektowany, rasa krwiopijców rozrosła się do monstrualnych rozmiarów, gdy opętane pragnieniem stworzenia własnych rodów wampiry Trzeciego Pokolenia zaczęły się mnożyć. Doszło do konfliktu pomiędzy starym i nowym pokoleniem wampirów. Wygrały wampiry Czwartego Pokolenia, wypijając krew swych twórców.
Mijały tysiące lat starożytności, a kilka ocalałych wampirów Trzeciego Pokolenia nadal polowało na własne dzieci, gdyż ich rządzę krwi mogła zaspokoić tylko krew innego wampira. Gdy nastały czasy średniowiecza, ocalało bardzo mało wampirów. Ci przekazali dar mroku kolejnemu, Piątemu Pokoleniu. Rasa znów zaczęła się rozrastać, gdy trafiła na kolejne śmiertelne zagrożenie, być może najgorsze ze wszystkich. Była to Inkwizycja, która oprócz wątpliwych dokonań związanych ze spaleniem na stosie tysięcy osób, które miały odwagę twierdzić coś innego niż nakazywał Kościół, stanowiła śmiertelne zagrożenie dla krwiopijców. Wampiry, które niekoniecznie starały się ukrywać swoje prawdziwe oblicze zaczęły ginąć dziesiątkami z rąk fanatycznych ale skutecznych inkwizytorów. Wyginęły wtedy całe rody, a nieliczne wampiry, które przeżyły ten okres prześladowań i rozpaczy nauczył się żyć w cieniu. W czasach szczytów prześladowań powstała Camarilla, której pierwsze spotkanie odbyło się w roku 1488. Jest to tajna organizacja, będąca czymś w rodzaju wampirzego rządu. Miała dwa cele, z których pierwszy to znana Maskarada- zachowanie w tajemnicy istnienia rasy krwiopijców. Drugi cel, który dał doskonałe efekty to próba manipulacji ludzkością tak, by uwierzyła, że wampiry nigdy nie istniały. Udało się w pełni, bo któż z nas wierzy...?

Offline

 

#5 2009-02-24 09:42:06

Marie

Najlepsza...

3106117
Call me!
Skąd: Castle Resurrection/Szkocja
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 143
Punktów :   

Re: Wampiry w oczach ludzi

Istnieje także druga teoria zmieniająca całkowicie pogląd Wampire: The Masquerade, a użyta w filmie Dracula 2000.

Według tamtejszej legendy właśnie to Judasz był pierwszym wampirem. Gdy po ukrzyżowaniu Chrystusa dręczyły go wyrzuty sumienia, pewnej nocy powiesił się na dokładnie rzecz biorąc osice. Wtedy Bóg postanowił go ukarać. Skazał go na wieczną nocną tułaczkę w ciele istoty łaknącej krwi by do końca świata był dręczony wyrzutami sumienia z powodu wszelkich swoich czynów. Zabić go jedynie mogły światło słoneczne gdyż stał się istotą mroku, kołek z osikowego drzewa gdyś się na tym drzewie właśnie powiesił, srebro na pamiątkę tych 30 srebrników za które wydał Chrystusa, krzyż gdyż na nim zginął umiłowany syn Boga. Lecz sam Judasz nie mógł się zabić ani zdradzić nikomu sposobu w jaki można go zabić. Niesiony głodem krwi sam zaczął tworzyć podobnych sobie. Tak właśnie narodziły się wampiry.


Poprzez nocy chłód i poranka żar, w świecie w którym rządzi prawo dżungli...kroczą dumnie nieugięci myśliwi.

Offline

 

#6 2009-03-03 07:09:13

Aeris

Vampir

7357038
Skąd: Piekło ^_-
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 61
Punktów :   

Re: Wampiry w oczach ludzi

No, no... nie powiem Qior to co przedstawiłeś jest niezwykle interesujące. Jakoś nigdy aż tak dokładnie nie zastanawiałam się nad tym krążeniem krwi czy obumierającym mózgu.

Hmm...
Ciekawe.


" .. Biorę to powoli, karmiąc mój ogień, tasuję karty Twojej gry. Właśnie w tym czasie, we właściwym miejscu, niespodziewanie zagram moim asem .. "

Wiecznie Ponura ze Skłonnościami do Marudzenia, Aeris Gainsborough.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Podanie o Rainbow Six wolne domki Dziwnów sherwood polski serwer play