#1 2009-10-30 09:04:30

Valerie Cole

Fast Food

Galerianki 2007/2009

Obejrzałam sobie wczoraj 30 min filmu Galerianki. To wersja skrócona z roku 2007.

Mam mieszane uczucia. Nie jest to na pewno mój gatunek filmowy, ale doszłam do wniosku, że tyle ostatnio mówi się o tym filmie i do tego tak różnie, że wyrobię sobie własne zdanie na ten temat.

Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą o co chodzi i o czym film traktuje, bo szczerze mówiąc nie mam zamiaru go streszczać.
Po obejrzeniu skróconej wersji zdałam sobie sprawę z tego, że prostytucja wśród nieletnich jest tak wielkim problemem. Dziewczyny przedstawione, jako tytułowe "Galerianki" pochodzą z różnych domów, z różnych środowisk, a łączy je chyba właściwie tylko jedno - chęć bycia najlepszą, najmodniej ubraną i to za wszelką cenę.

Nie będę filmu polecać, choć jak dla mnie to jeden z lepszych dokumentów polskich ostatnich lat. Z podobnym zapałem oglądałam "Blokersów".

 

#2 2010-01-31 20:47:21

Morticia de Enfer

Starszy Vampir

9975081
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 76
Punktów :   

Re: Galerianki 2007/2009

Tak szczerze mówiac ostatnio dopiero obejrzałam ten film. Jak  dla mnie jest to świetny dokument. Wiedziałam, że sprawa prostytucji w Polsce jest dosyć poważna ale nie aż w takim stopniu.

Offline

 

#3 2010-03-02 09:32:33

 Sura

Vampir

3818597
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2010-02-24
Posty: 8
Punktów :   
WWW

Re: Galerianki 2007/2009

Również oglądałem ten Film...w mojej klasie był wiele razy poruszany temat tegoż właśnie filmu mój pewien zkretyniały " kolega " że tak go nazwę powiedział że to jest normalne i tak już powinno zostać ja jednak się wypowiedziałem że jak chce on by tak zostało to niech i on się przejdzie w nocy o północy od latarni do latarni i uprawia prostytucje. Według mnie kobiety zachowujące się właśnie w ten sposób nie maj do siebie szacunku.


....Prędziej Piekło zamarźnie niż ja dobrym się stanę...

Offline

 

#4 2010-03-12 07:40:01

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Galerianki 2007/2009

Kwestia szacunku to jedno... Ale jeśli nie byłoby popytu - nie byłoby również podaży... Mówiąc prościej - jeśli nie było by klientów, nie byłoby sprzedających...

Niestety, nie grozi nam to w najbliższym czasie. "Galerianki" są, chodzą po centrach handlowych nawet w dzień...


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe cena Kisielice kursy makijażu permanentnego