#1 2010-04-21 11:47:19

Marie

Najlepsza...

3106117
Call me!
Skąd: Castle Resurrection/Szkocja
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 143
Punktów :   

Nowości, ach nowości

Jak sama nazwa wskazuje szykuje nam się całkowita rewolucja w dziedzinie VR. Można powiedzieć nowa epoka. Koncepcja jest taka by Zamek Resurrection przestał istnieć, a zamiast niego żeby powstało coś na kształt miasta zamieszkałego przez wampiry. Od kilku dni trwa debata w tej kwestii. I teraz pytanie do was drodzy użytkownicy. Co byście zmienili w naszym małym wampirzym światku, a co byście zostawili?

Ogólny plan wygląda tak :
Zamek Resurrection zostaje zniszczony podczas wojny z Volterrą, wampiry z zamku przechodzą swoistą ewolucję w typowe wampiry..czyli z błyszczących się w słoneczku na normalne istoty stroniące od słońca. Powstaje cos w stylu wspólnoty/miasta/wioski wampirów nad którymi pieczę mają trzy rody czystej Krwi. Jak Wam się podoba nasz pomysł? Czekamy na wypowiedzi wszystkich graczy.

Za część tematyczną poza klimatyczną forum, która też zostanie przerobiona ze Zmierzcho manii w Wampiryzm Ogólny odpowiada Tiffany. Jeśli ktoś ma pomysły na rozbudowę techniczną forum proszę wszelkie pomysły kierować do niej na PW.


Poprzez nocy chłód i poranka żar, w świecie w którym rządzi prawo dżungli...kroczą dumnie nieugięci myśliwi.

Offline

 

#2 2010-04-21 16:56:09

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

Ja mam pomysł... Zamknąć forum tematyczne i zostawić klimatyczne dla lepszej gry.

Drodzy użytkownicy Klimatyczni oraz Nieliczne Jednostki Od Czasu Do Czasu Bywające w Pozostałej Części Naszego Forum.


Powyższe zdanie, być może wyda Wam się wyrwane z szerszego kontekstu i zapewne tak jest, ponieważ wraz z Marie i Arą prowadzimy szeroko zakrojone rozmowy dotyczące całości naszego świata.

Generalnie od dłuższego już czasu nosiłam się z zamiarem rozruszania naszego forum (NIE KLIMATU, A FORUM); chodziło mi o ściągnięcie do nas nowych użytkowników, nie tylko klimatycznych, dzięki którym zarówno strona "teoretyczna", jak i "klimatyczna" na pewno by zyskała. Pierwsze moje postulaty w tej sprawie są jeszcze z zeszłego roku, kiedy to powstał plan rozbudowy części klimatycznej i rozreklamowania jej w szerszym gronie. Niestety z takich i innych powodów klimat się rozrósł (wszak niektórzy mają po 3-4 postaci), a reklamy jak nie było, tak nie ma.
Pretensji nie mam do nikogo, po prostu real i inne zajęcia odciągnęły zarówno mnie, jak i inne zaangażowane w tą akcję osoby od meritum tematu. W każdym razie sprawa została przez mnie podniesiona raz jeszcze - w momencie mojego przejścia zupełnie na stronę forum i generalnej przebudowy jego struktury.

Od tamtej pory usiłował;am na kilka sposobów zachęcić Was do czynnego udziału w życiu naszego forum, nie tylko gry klimatycznej. Wraz z Marie starałyśmy się dodawać nowiny odnoszące się do kolejnych ekranizacji Sagi Zmierzch. Starałam się przekazać Wam informacje na temat obejrzanych filmów, seriali, czy też przeczytanych książek. Nie udało mi się zachęcić Was do dzielenia się spostrzeżeniami na te tematy.
Nie przyciągnął Was dział FAN ART, który póki nie wpisałam sama jakiegoś krótkiego opowiadania stał pusty. Zero odzewu - nie żebym liczyła na komentarze... Myślałam, ze jak się odważę, to ktoś pójdzie w moje ślady...
Widać nasze forum oblegają OSOBY ROZSĄDNE I POWAŻNE, bo podforum z zabawami również świeci pustkami...

Cóż... Przykro...



Bardzo przepraszam, że nie wchodzę codziennie na stworzone przez siebie forum i nie piszę sama dla siebie postów, zmieniając postaci, pod którymi zarejestrowana jestem w punie. Być może dzięki temu stworzyłabym piękną iluzję, że użytkownicy naszego Vampires - Resurrection świetnie się bawią nie tylko w klimacie, ale i na "zwykłym, starym punie".

Szkoda, że nie rozumiecie, że odwiedzający nas - nie widząc nic na forum - NIE ZOSTANĄ NA KLIMACIE. Wiecie dlaczego?? Bo my się znamy!! Jesteśmy pewną zamkniętą grupą, a nowy, czujący się w naszym świecie niepewnie gracz raczej zrezygnuje, niż tępo wpatrując się w Waszą grę, zacznie w końcu łapać kto jest kim w naszym świecie i jakie rządzą nami zależności.
Dla takiego "Nowego" alternatywą byłoby forum, którego nie ma.

Szkoda reklamować coś, co de facto nie istnieje. Szkoda, tym bardziej, że garstka z nas włożyła w stworzenie tego miejsca serce...
Ja rozumiem, że Wy tylko klimatyczni i dlatego - sama forum nie pociągnę...


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

#3 2010-04-21 18:02:42

 Annes

Vampir

10599940
Skąd: Zadupie ^^
Zarejestrowany: 2009-08-24
Posty: 6
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

No to na początek powiem, że podoba mi się pomysł przerobienia zamku na miasto, wioskę.  Co do zmian, to moim zdaniem można by wprowadzić kilka, jak na przykład ta wymieniona wyżej dotycząca stronienia od słońca. A moje propozycje na temat forum są następujące:
1. Zostawić.
- dary (uatrakcyjnia to grę, każdy wampirzak nie musi być taki sam, ma dodatkową moc)
- historie naszych postaci na klimacie (oczywiście kto chce, niektórzy nie po to grali przez ponad rok, żeby teraz wszystko poszło w niebyt)
- sposoby zabicia wampira (lepiej takie jakie są, bo kołki, krzyżyki, woda święcona i czosnek to przegięcie) 
2.Zmiany:
- wycofać typy wampirów (jedyne czym mogłyby się różnić powinny być dary)
- kły(w pewien sposób powiązane też ze wycofaniem typów.. każdy wampir powinien mieć kły, niewidoczne cały czas, wysuwające się przed posileniem się)
- zmienić sposób przemiany w wampira
- reakcje na światło (bez błyszczenia, wampiry powinny doznać poparzeń, gdy znalazły by się na pełnym słońcu.. zmieniło by to coś, ale też dało możliwość wychodzenia, w pochmurne dni.. mała zmiana do sposobu zabicia)
- wycofanie typów wilkołaków (według podań zawsze wyglądały tak samo, pół człowiek pół wilk, więc po co zmieniać im wygląd?)
- dodać możliwość zajścia w ciążę wampira czystokrwistego z przemienionym
- sposób posilania się (sądzę, że powinni się żywić krwią ludzką, czasem zwierzęcą, ale mogłaby dużo mniej zaspokajać głód)

No, to chyba wszystkie. Mam nadzieję, że poprawki jakie zostaną wprowadzone przez Starszyznę Klanową zmienią ten klimat z romnsidła Zmierzch, na nieco bardziej wampirzy.

Offline

 

#4 2010-04-21 18:08:59

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

Generalnie jakiś tam zarys planu był... Z jednym "ale"...

Skoro chcecie rezygnować z "romansidła Zmierzch" to nie sięgajcie po "romansidło Pamietniki wampirów" tudzież "romansidło Czysta krew".

Czy nie lepiej czerpać z klasyki?? Ja już w pewnym temacie podałam, co wg mnie należałoby zmienić - nawet chyba wymieniłam, z czego zaczerpnęłam pomysły, ale wtedy zostałam "postawiona do pionu", ponieważ stwierdzono, ze to co jest jest ok i nie wymaga zmian...


Plan Annesa też jest dobry z jednym "ale"... Nie bierze pod uwagę nowych graczy, którzy zanim zapoznają się z regulaminem i wysilą wyobraźnię, by znaleźć dar, jakiego nie ma 11 x 3 naszych userów - ZREZYGNUJĄ.

Mój pomysł był taki, by dar był niejako nadawany w trakcie gry przez Starszyznę... Wtedy to Ona wybierałaby dar dla wampira i tylko on mógłby z niego korzystać. Wczoraj jeszcze powstał pomysł, który mnie się spodobał - żeby kazdy wampir mógł manipulować ludzkim umysłem w momencie patrzenia człowiekowi w oczy (zaczerpnięte z Pamiętników)

Generalnie jest mnóstwo innych pomysłów...Tylko co z tego, jeśli forum stoi...

Annes oczywiście pomyślał o klimacie i zamkniętym środowisku, gdzie gra X postaciami...

Czy tylko ja myślę przyszłościowo...???


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

#5 2010-04-21 18:24:36

Marie

Najlepsza...

3106117
Call me!
Skąd: Castle Resurrection/Szkocja
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 143
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

Fanny a weź pod uwagę że my tutaj zbieramy właśnie pomysły z których zrobimy zlepek całości zasad...A jakby nie było w Pamiętnikach czy też w True blood jest wiele nawiązań do klasycznych wampirów takich jak Dracula czy też Kroniki Wampirze. To wszystko ładnie się zazębia. Tylko trzeba czasu by zebrać wszystko w kupie i pięknie opisać.


Poprzez nocy chłód i poranka żar, w świecie w którym rządzi prawo dżungli...kroczą dumnie nieugięci myśliwi.

Offline

 

#6 2010-04-21 18:29:05

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

Biorę to pod uwagę, biorę...

Tylko jakby nie było forum jest ogólne, poza strefą Zmierzchu były i inne w których właściwie nikt się nie udzielał, a co do pomysłów pozwolicie że poddam swoje... I przytoczę (przynajmniej częściowo iną swoją wypowiedź z niniejszego forum):

... Prawda wygląda tak, ze stworzyliśmy trzy klasy wampirów. Jedną w oparciu o Zmierzch i dwie w oparciu o inne pozycje związane z wampirami. Macie więc możliwość WYBORU typu wampira, jakim jest Wasza postać. Jeśli nie chcesz błyszczeć, zaznacz w opisie, że jesteś typem 2 lub 3 wampira.

Nie opieramy się tylko na powieściach Mayer, ale staramy się wypośrodkować informacje, które zbieramy z różnych źródeł.
Dla informacji: nasze regulaminy oraz typy są co jakiś czas aktualizowane. Niestety nie stworzono jednak takiego "złotego środka", który zadowoliłby wszystkich. Daliśmy Wam prawo wyboru, starając się połączyć w logiczną całość informacje z wielu książek i filmów, jakie Admini obejrzeli i przeczytali.
Gdybyście brali czynny udział RÓWNIEŻ w życiu forum i komentowali w działach filmoteka, serialoteka oraz biblioteka, być może zmiany i aktualizacje byłyby nanoszone częściej!...


... Mamy na forum TRZY TYPY WAMPIRÓW:
typ pierwszy powstał na podstawie "Zmierzchu"
typ drugi i trzeci to wypadkowa przede wszystkim :Hellsinga" oraz "Kraonik wampirów".

I skoro już ten temat powstał to powiem Wam, że po uzupełnieniu swoich wiadomości i przeczytaniu/oglądnięciu kilku pozycji z naszego forum doszłam do bardzo ciekawych wniosków. Zdaję sobie sprawę, że być może podział, który OBECNIE OBOWIĄZUJE do najlepszych nie należy, ale w momencie, kiedy powstawało forum był aż nadto wystarczający.

W związku z tym, ze zarówno forum, jaki i gracze się z powodzeniem rozwijają proponowałabym nieco skorygować uściślić i oczywiście sensownie poskładać nasze typy.

Jeśli chodzi o mnie, to typ pierwszy zwany roboczo "cullenowym" jest chyba dla wszystkich, jak najbardziej jasny.
Brakuje mi w nim jednak kilku istotnych informacji, dzięki którym będzie można dokładniej "sklasyfikować" wampira.
Jeśli chodzi o typy drugi i trzeci - są one do siebie bardzo podobne, jednak po wgłębieniu się w temat (Pamiętniki wampirów, Pod osłoną nocy, Underworld, True Blood, Hellsing, Kroniki wampirów, Wampiriaci, Kuzynki i wiele innych) doszłam do wniosku, ze nasze rozróżnienie jest mało precyzyjne.

Ze swojej strony postulowałabym:
- możliwość "nabrania ciepła ludzkiego" po wstrzyknięciu sobie ludzkiej krwi w żyły (Moonlight) lub wypiciu krwi człowieka
- możliwość regeneracji bardzo poważnych obrażeń TYLKO I WYŁĄCZNIE za pomocą zasypania w ziemi (TRUE BLOOD)
- rozróżnienie w typach wampirów tych, którym słońce szkodzi zabijając ich na miejscu (Underworld) i tych, których poważnie parzy i rani, ale jednak daje im możliwość zregenerowania ran w ziemi (True Blood)
- wampiry, które mają zęby na stałe (Underworld) oraz te, którym zęby pojawiają się w czasie niebezpieczeństwa (obrona) lub głodu - jak w True Blood, Moonlight
- wampiry, którym nie szkodzi dotyk srebra, za to zabija je wpuszczenie srebra lub jego związków do krwiobiegu oraz wampiry, którym srebro odbiera energię (tracą siły do walki) za pomocą samego dotyku
- wampiry, które śpią w dzień i wychodzą tylko w nocy (Kroniki wampirów), wampiry, które nie śpią w ogóle, ale mogą poruszać się tylko wtedy, gdy nie ma słońca (Twilight) oraz wampiry, dla których nie ma różnicy, czy dzień, czy noc, ponieważ mają "specjalny" kamień, który uodparnia je na moc słońca (Pamiętniki wampirów).
...


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

#7 2010-04-21 18:30:45

 Annes

Vampir

10599940
Skąd: Zadupie ^^
Zarejestrowany: 2009-08-24
Posty: 6
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

Z darami moim zdaniem powinno być tak jak było do tej pory, że musiałby być zgłoszony do Adminów i zaakceptowany. Na początku nie trzeba przecież od razu go podawać, może się rozwinąć w trakcie gry. Pomysł manipulowania ludźmi także jest dobry. Nie musimy rezygnować ze Zmierzchu i innych "romansideł", bo elementy z nich są również ciekawe.

Offline

 

#8 2010-04-21 18:35:49

Marie

Najlepsza...

3106117
Call me!
Skąd: Castle Resurrection/Szkocja
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 143
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

Masz małe niedopatrzenie siostro Tiffany gdyż :
- wampiry, które śpią w dzień i wychodzą tylko w nocy (Kroniki wampirów), wampiry, które nie śpią w ogóle, ale mogą poruszać się tylko wtedy, gdy nie ma słońca (Twilight) <---Zmierzch? Człowieku to było w Draculi już zawarte.Dokładnie chodzi o chodzenie w dzień pochmurny, bo jak dobrze wiemy Dracula spał w trumience z ziemią z własnego grobowca :]


Poprzez nocy chłód i poranka żar, w świecie w którym rządzi prawo dżungli...kroczą dumnie nieugięci myśliwi.

Offline

 

#9 2010-04-21 18:41:25

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

nie spierajmy się o szczegóły... skoro najważniejsze dla Ciebie Marie jest to, czy popełniłam KARDYNALNY błąd poddając pomysły na rozbudowę postaci to gratuluję... generalnie chyba nie chodziło o to, żeby spierać się nad szczegółem mojej wypowiedzi, tylko o możliwość dojścia do jakiegoś konkretu ważnego DLA WAS, bo jak dotąd o forum "nieklimatycznym" nie wypowiedział się nikt.

Być może wobec powyższego moje zdanie i moje pomysły okazują się nieadekwatne i niepotrzebne... Właściwie macie rację... Wy zajmijcie się aktualizacjami klimatycznymi, a o reszcie nie będziemy wspominać.

Ja już wczoraj podczas naszej rozmowy przekazałam propozycje wprowadzenia zmian. Być może błędem było podkładanie ich pod już istniejący regulamin, ale dzięki temu powstała całkiem fajna koncepcja... Fajna i być może zrozumiała dla mnie...


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

#10 2010-04-21 20:10:49

Siroth'e_Lurier

Vampir

2828225
Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 3
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

Cóż i ja się wypowiem. Jestem całym sercem za pomysłem Tiff by powrócić do klasyka. Jednak trzeba też zostawić swoistą wolność dla niektórych, by mogli wybrać czy jest wampirem z krwi i kości, czy przemienny.... Od dziś, będę obserwowała postępy i pomysł z NY czy, tez swoistym miastem wampirów jest fajny. Jednak..., główny problem to użytkownicy, wiec trzeba najpierw wziąć się za reklamę...


Bo kto krew własną wampirowi daje
Inny odtąd będzie - wampirem się staje

Offline

 

#11 2010-04-21 21:23:19

Vanessa

Vampir

Zarejestrowany: 2009-11-15
Posty: 11
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

Przebrnęłam. Tak hmm więc po pierwsze to witam Was kochani po długiej nieobecności. Nie sądziłam że zawitam do Was tu jeszcze kiedyś, ale jednak moje "zwampirczenie" okazało się silniejsze Tak więc czołem Wampirki.

A przechodząc do tematu:

- Podoba mi się pomysł zamienienia Zamku w wampirczą wioske/ wampircze miasteczko.
- Pomysł Tiff z rozbudowaniem cech wampirkow tez mi się podoba (aczkolwiek przyznaje ze czesci z wymienionych tytułów nie znam więc niektore cechy przyjmuję "na słowo"). Tu jest jedno ale. Czy aby nie narobi nam się za dużo typów wampirów w których najzwyczajniej w świecie będzie się ciężko odnaleźć i połapać? Trzebaby to jakoś zorganizować tak mega klarownie i przejrzyście.

Zostawiłabym:

- Dary dodatkowe. Przy czym wampir oczywiście dar mógłby mieć, ale nie musiałby.

- Historie postaci.

- Sposoby zabicia z zastrzeżeniem: Typ wampira określałby jego słabe strony, a co za tym idzie byłyby takie, którym przebicie drewnem robi kuku i sprawia ból, a drewniany kołek w sercu uśmierca natychmiast, a byłyby takie dla których zabójcze jest srebro pod taką czy inną postacią.

- Typy wampirów. Rozbudować cechy, ale zostawić. W koncu nie każdy czytał czy oglądał to samo, pozwólmy graczom budować swoją postać na bazie "świata wampirów" który poznali.

- Typy wilkołaków. Jak wyżej. W koncu sposoby przedstawienia tych istot w filmach czy książkach są różne. Mamy Wilkolaka vs choćby Zmierzch vs HP vs co tam jeszcze chcecie. Lepiej mieć wybór większy niż mniejszy. A jeśli wszystko będzie cacy opisane, to co nam szkodzi?

Zmiany:

Powiązane z typem wampira:

- kły (na stałe, lub wysuwane w trakcie polowania, posilania sie czy walki, lub w złości. Tu też mogłyby się zmieniać np oczy czo ogólnie rysy twarzy)

- reakcje na słońce. To co pisał Annes z tym że: nie na zasadzie że wamppiry się nie błyszczą. To znów kwestia typu. Chce się delikwent błyszczeć, psze bardzo, niech się błyszczy, tyle że musiałby albo wychodzić tylko w dni pochmurne, albo jesli na slonce, to ubrany tak, jak tylko sie da, bo inaczej zdradzilby sekret istnienia wampirów a wtedy kaput.

- Pierscienie umozliwiajace wychodzenie na swiatlo dzienne wampirom, ktore slonce normalnie by zabiło. Uwaga: Pierścień noszony przez "błyszczącego" wampira, nic by nie dał.

- sposób przemiany: Znow kwestia tego jaki dziabnal nas wampir. Jesli taki z jadem, to samo dziabniecie wystarczy, jesli nie, no to caly proces jak np w VD: Trzeba zostac dziabnietym, miec w organizmie dostateczną ilość wampirzej krwi, umrzeć, a po przebudzeniu wypić krew, koniecznie LUDZKĄ, w przeciwnym razie że tak to ujmę "umiera się na śmierć".

- Dieta. Krew ludzka vs krew zwierzęca vs krew syntetyczna (zaczerpnięte z TB) Którą pije wampir, pozostaje kwestią jego wyboru. Kolor oczu w zależności od rodzaju pitej krwi może się zmieniać, ale nie musi. Picie krwi ludzkiej daje wampirom większą siłę i wytrzymałość niż picie krwi zwierzęcej lub syntetycznej, lepiej również zaspokaja głód.

- Umiejętność manipulacji ludzkimi umysłami za pomocą spojrzenia. Mozliwosc zahipnotyzowania ofiary, zmienienia, lub usuniecia wybranych jej wspomnień. Uwaga: Jesli wampir pije krew zwierzęcą lub syntetyczną nigdy nie może mieć pewności, czy masnipulacja się powiodła lub czy efekt nie minie z czasem.

- Werbena jako zioło osłabiające niektóre typy wampirów. (zaczerpnięte z VD)

- Bez zaproszenia wampir nie jest w stanie przekroczyc progu domu ktorego wlascicielami sa smiertelnicy.

- Sila zalezna od wieku: Im wampir starszy, tym silniejszy.

Co do Forum nie klimatycznego Tiff, to czesto jest tak ze ludzie zagladaja, sprawdzaja tytuly ksiazek czy filmow ktore ktos polecil na forum, ale milcza. Tak juz jest. Nie warto chyba kasowac takich rzeczy. Jak ktos bedzie chcial to sie udzieli.


Jak mnie olśni jeszcze z czymś, to dopiszę

Ostatnio edytowany przez Suri (2010-04-21 21:44:30)


Through shadows, to the edge of night...

Offline

 

#12 2010-04-22 17:05:05

Shinji Kagawa

Vampir

7134853
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 17
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

1.Otóż ja jestem za miastem. Z przyczyny takiej, iż trzeba sobie urozmaicać życie i zmienić lokum od czasu do czasu. 
2. "czyli z błyszczących się w słoneczku na normalne istoty stroniące od słońca" jestem za. W sumie zawsze byłem za!
3."wycofać typy wampirów (jedyne czym mogłyby się różnić powinny być dary)" tutaj jestem przeciw, bardziej bym się zastanowił jak urozmaicić te typy a nie jak je wycofać. Co do darów ciekawą propozycją jest to by je nadawała starszyzna, ale to wymagałoby albo jakiegoś formalnego rytuału dla starych graczy albo przerobienia historii postaci...
4. Można by pójść bardziej w fantastykę i dodać nowe rasy... gatunki jak sukub, inkub itd  Ale to chyba nie przejdzie

- możliwość regeneracji bardzo poważnych obrażeń TYLKO I WYŁĄCZNIE za pomocą zasypania w ziemi (TRUE BLOOD)
- rozróżnienie w typach wampirów tych, którym słońce szkodzi zabijając ich na miejscu (Underworld) i tych, których poważnie parzy i rani, ale jednak daje im możliwość zregenerowania ran w ziemi (True Blood)
- wampiry, które mają zęby na stałe (Underworld) oraz te, którym zęby pojawiają się w czasie niebezpieczeństwa (obrona) lub głodu - jak w True Blood, Moonlight
- wampiry, którym nie szkodzi dotyk srebra, za to zabija je wpuszczenie srebra lub jego związków do krwiobiegu oraz wampiry, którym srebro odbiera energię (tracą siły do walki) za pomocą samego dotyku
- wampiry, które śpią w dzień i wychodzą tylko w nocy (Kroniki wampirów), wampiry, które nie śpią w ogóle, ale mogą poruszać się tylko wtedy, gdy nie ma słońca (Twilight) oraz wampiry, dla których nie ma różnicy, czy dzień, czy noc, ponieważ mają "specjalny" kamień, który uodparnia je na moc słońca (Pamiętniki wampirów).

Jestem za.

Offline

 

#13 2010-04-23 11:43:08

 Selene Corvinus

Vampir

Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Nowości, ach nowości

Zastanawiałam się co to za Milagros, a to Marie .. O_o
Koncepcja mi się podoba. Zamek strasznie ograniczał grę. Chociaż moze też ograniczenie wynika z ilości grających osób, ale to już temat na inną rozmowę.
Miasto zaoferuje o wiele więcej możliwości...

1. Można by stworzyć grupę Czyścicieli. Oczywiście pomysł podkradnięty z Moonlight, ale w miejskich realiach pasowałby znakomicie. A inni nie będą się musieli martwić porzuconymi ciałami. Bardzo wygodne. Jeden telefon po ekipę i kłopot z głowy.
2. Skoro żyłoby się w mieście, to każdy mógłby być za coś odpowiedzialny. A to za dostarczanie syntetycznej krwi, za opiekę nad nowymi, tak, aby każdy czuł się potrzebny i aby każdy częściej zaglądał.
3. Aby nie dyskryminować innych ras możnaby stworzyć różne stowarzyszenia. Na przykład:
  * PWKM czyli "People, who know more" - byłaby to grupa ludzi, którzy wiedzą o istnieniu wampirów, zbierają dowody na ich istnienie. Oczywiście nie dążyliby do ujawnienia ich. Po prostu interesuje ich wiedza na ten temat.
  * "Obrońcy Życia" tu bez skrótu, gdyż nie sądzę, aby był potrzebny. Grupa wilkołaków i zmiennokształtnych, którzy patrolują miasto i bronią ludzi przed wampirami. Nie intersuje ich zrozumienie pijawek, jedynie ocalenie życia.
4. Ogólnie jeśli chodzio grę skoro mamy tutaj forum, to dlaczego by nie zrobić z tego pbf? Stworzyło by się główne miejsca klimatyczne a wraz z rozwojem dodawałoby się nowe lokacje.

Oczywiście to tylko takie luźne pomysły, wzięte tak o, na gorąco, więc jestem świadoma, że mogą być kompletnie idiotycznie, jednak liczę na wyrozumiałość

Ostatnio edytowany przez Selene Corvinus (2010-04-23 11:43:29)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Simple Studio Unit N Centrio Tower UbytovĂĄnĂ­ Andria