#1 2009-12-08 20:25:23

 Selene Corvinus

Vampir

Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

Mam pytanie, czy musimy się błyszczeć? Mi się ogólnie taka koncepcja nie podoba... biorąc pod uwagę jak długo już wampiry egzystują na świecie, to można by przyjąć, że wyewoluowały i swiatło słoneczne w taki sposób na nie nie działa.

Ale to tylko taki skromny pomysł (nie lubię błyszczeć..buu)

Ostatnio edytowany przez Selene Corvinus (2009-12-08 20:25:40)

Offline

 

#2 2009-12-08 20:35:34

Shinji Kagawa

Vampir

7134853
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 17
Punktów :   

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

Ja uważam, że słońce na wampiry powinno działać w następujący sposób... skóra wampira jest o wiele bardziej wrażliwsza na promienie słoneczne, przez to one powodują opażenia, mogące doprowadzić do zabicia krwiopija. Oczywiście nie chodzi mi tu o tak błyskawiczną śmierć jak w underworldzie. Tylko jeśli wampir będzie na mocnym słońcu przebywał zbyt długo to jego skóra będzie np. popażona a tych obrażeń nie będzie można zregenerować. Słońce także powinno ograniczać widoczność wampirowi.

Świeceniu się mówimy NIE!

Offline

 

#3 2009-12-08 20:45:16

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

LUDZIE na litość boską.

Nie, nie musisz błyszczeć. Możesz zaznaczyć w historii, że NIE BŁYSZCZYSZ!!

Nie wiem, o co ta cała afera!! My, jako Admini opieramy się na "Zmierzchu", gdzie wampiry są "naznaczona" w taki, a nie inny sposób, ale zarówno wcześniejsi autorzy, jak i późniejsi jakoś nie korzystają z tego pomysłu!!!

Kłania się czytanie ZE ZROZUMIENIEM regulaminów!!

"...Świat gry w jakim toczą się czatowe rozgrywki klimatyczne opiewa na szeroko pojęte zagadnienie wampiryzmu, z naciskiem na obecnie panującą falę "Zmierzchu". Decyzją Rady można posiłkować się również innymi książkami, filmami traktującymi o wampirach..."

****
Prawda wygląda tak, ze stworzyliśmy trzy klasy wampirów. Jedną w oparciu o Zmierzch i dwie w oparciu o inne pozycje związane z wampirami. Macie więc możliwość WYBORU typu wampira, jakim jest Wasza postać. Jeśli nie chcesz błyszczeć, zaznacz w opisie, że jesteś typem 2 lub 3 wampira.

Nie opieramy się tylko na powieściach Mayer, ale staramy się wypośrodkować informacje, które zbieramy z różnych źródeł.
Dla informacji: nasze regulaminy oraz typy są co jakiś czas aktualizowane. Niestety nie stworzono jednak takiego "złotego środka", który zadowoliłby wszystkich. Daliśmy Wam prawo wyboru, starając się połączyć w logiczną całość informacje z wielu książek i filmów, jakie Admini obejrzeli i przeczytali.
Gdybyście brali czynny udział RÓWNIEŻ w życiu forum i komentowali w działach filmoteka, serialoteka oraz biblioteka, być może zmiany i aktualizacje byłyby nanoszone częściej!

Z podziękowaniami za uwagę oraz za dość wyraźne nakreślenie problemu w imieniu Rady - Tiffany


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

#4 2009-12-08 21:00:36

 Selene Corvinus

Vampir

Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

Dziękuję za wyjaśnienie. No i przepraszam za kłopot.

Offline

 

#5 2009-12-09 17:01:09

Jorgen Largsten

Vampir

Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 29
Punktów :   

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

Nie mogę się z tobą po części zgodzić Tiffany w książce każdy wampir świecił i tak powinno być. A co do rzekomej ewolucji można uznać iż właśnie to właśnie jest to.

Offline

 

#6 2009-12-09 19:01:32

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

Jorgen i każdy inny !!

Mamy na forum TRZY TYPY WAMPIRÓW:
typ pierwszy powstał na podstawie "Zmierzchu"
typ drugi i trzeci to wypadkowa przede wszystkim :Hellsinga" oraz "Kraonik wampirów".

I skoro już ten temat powstał to powiem Wam, że po uzupełnieniu swoich wiadomości i przeczytaniu/oglądnięciu kilku pozycji z naszego forum doszłam do bardzo ciekawych wniosków. Zdaję sobie sprawę, że być może podział, który OBECNIE OBOWIĄZUJE do najlepszych nie należy, ale w momencie, kiedy powstawało forum był aż nadto wystarczający.

W związku z tym, ze zarówno forum, jaki i gracze się z powodzeniem rozwijają proponowałabym nieco skorygować uściślić i oczywiście sensownie poskładać nasze typy.

Jeśli chodzi o mnie, to typ pierwszy zwany roboczo "cullenowym" jest chyba dla wszystkich, jak najbardziej jasny.
Brakuje mi w nim jednak kilku istotnych informacji, dzięki którym będzie można dokładniej "sklasyfikować" wampira.
Jeśli chodzi o typy drugi i trzeci - są one do siebie bardzo podobne, jednak po wgłębieniu się w temat (Pamiętniki wampirów, Pod osłoną nocy, Underworld, True Blood, Hellsing, Kroniki wampirów, Wampiriaci, Kuzynki i wiele innych) doszłam do wniosku, ze nasze rozróżnienie jest mało precyzyjne.

Wobec powyższego Rada w najbliższym czasie się zbierze i będzie debatować nad wprowadzeniem zmian!

Ze swojej strony postulowałabym:
- możliwość "nabrania ciepła ludzkiego" po wstrzyknięciu sobie ludzkiej krwi w żyły (Moonlight) lub wypiciu krwi człowieka
- możliwość regeneracji bardzo poważnych obrażeń TYLKO I WYŁĄCZNIE za pomocą zasypania w ziemi (TRUE BLOOD)
- rozróżnienie w typach wampirów tych, którym słońce szkodzi zabijając ich na miejscu (Underworld) i tych, których poważnie parzy i rani, ale jednak daje im możliwość zregenerowania ran w ziemi (True Blood)
- wampiry, które mają zęby na stałe (Underworld) oraz te, którym zęby pojawiają się w czasie niebezpieczeństwa (obrona) lub głodu - jak w True Blood, Moonlight
- wampiry, którym nie szkodzi dotyk srebra, za to zabija je wpuszczenie srebra lub jego związków do krwiobiegu oraz wampiry, którym srebro odbiera energię (tracą siły do walki) za pomocą samego dotyku
- wampiry, które śpią w dzień i wychodzą tylko w nocy (Kroniki wampirów), wampiry, które nie śpią w ogóle, ale mogą poruszać się tylko wtedy, gdy nie ma słońca (Twilight) oraz wampiry, dla których nie ma różnicy, czy dzień, czy noc, ponieważ mają "specjalny" kamień, który uodparnia je na moc słońca (Pamiętniki wampirów).

W chwili obecnej - na gorąco tyle.


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

#7 2009-12-09 19:09:55

Marie

Najlepsza...

3106117
Call me!
Skąd: Castle Resurrection/Szkocja
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 143
Punktów :   

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

Ja osobiście uważam że najlepszy podział łączący większość wampirzych historii już został napisany a kolejne przeróbki zmieszają się z tym iż większość naszych którzy już mają karty postaci, będą chcieli jak znam życie przerobić to co dotychczas pod nowe zasady. Ale jak chcecie...


Poprzez nocy chłód i poranka żar, w świecie w którym rządzi prawo dżungli...kroczą dumnie nieugięci myśliwi.

Offline

 

#8 2009-12-09 19:15:22

Ariel

Fast Food

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

No ja po tym co napisała Tiffany, ciesze się że jestem wilkołakiem, a nie wampirem. Nie zakumałem tego w ogóle, to jest napisane zbyt chaotycznie. Prościej by było gdyby Tiffany napisała, który podpunkt ma się tyczyć konkretnego typu wampira.

 

#9 2009-12-09 19:29:10

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

Proszę bardzo...


Vampir typu 1
-nie musi spać w dzień, światło słoneczne mu nie przeszkadza
-nie jest zdolny do jakiegokolwiek odpoczynku
-potrzebuje pożywienia przynajmniej raz na dwa dni
-zwykle zmieniony poprzez ugryzienie
-nie szkodzi im dotknięcie srebra, natomiast związki srebra w krwiobiegu są śmiertelne

Vampir typu 2:
-jest wrażliwy tylko na bardzo intensywne światło słoneczne
-może "nabrać ciepła ludzkiego" po wstrzyknięciu sobie ludzkiej krwi w żyły lub wypiciu krwi człowieka (działa do momentu, kiedy nie stanie się głodny)
-może lecz nie musi odpoczywać
-bardzo wytrzymały
-zwykle czystokrwisty
-szkodzi im zarówno dotknięcie srebra, jak i jego obecność w organiźmie

Vampir typu 3:
-jest wrażliwy na światło słoneczne
-posiada możliwość regeneracji swoich bardzo poważnych obrażeń TYLKO I WYŁĄCZNIE za pomocą zasypania w ziemi
-może lecz nie musi odpoczywać
-jest wytrzymały, ale musi często się posilać
-może być zarówno przemienionym, jak i czystokrwistym
-srebro szkodzi mu tylko, gdy dostanie się do krwi

Na razie tyle, bo nad resztą trzeba się zastanowić.
Dzięki drobnym zmianom można nico zróżnicować typy oraz ograniczyć zmiany historii do minimum...


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

#10 2010-01-08 15:03:11

 Esperanza Alvarez

Vampir

11556308
Call me!
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 5
Punktów :   

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

Ja też mam pytanie, nie chcę zakładac nowego wątku, bo to raczej zbędne =P
takie o, małe pytanko.
po śmierci to rosną włosy i paznokcie, jak jest u wampirów?


ja jestem system naczyń połączonych. zardzewiały łańcuszek, który możesz zacisnąć na szyji kiedy życie przestanie mieć smak, zabraknie cukru, a pijany rowerzysta przejedzie ci kota.

Offline

 

#11 2010-04-09 20:05:50

Tiffany Carrea

Starszy Vampir

Skąd: południowa Polska
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Małe pytanko, a jednak w oczy kole.

nie wiem, nie jestem wampirem... ;P


...najsłodsza krew pochodzi od osoby, którą kochasz...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Charleston Nette Ferienwohnung in Unterort mit Garten,...